Wersja Polska English version

Twitter to skuteczne narzędzie nowoczesnej dyplomacji

Unable to load Tweets

– “Są złośliwi, którzy mówią, że uprawiam dyplomację twitterową. Mój serdeczny kolega minister Carl Bildt spotkał się nawet z oficjalnym wnioskiem opozycji socjaldemokratycznej, aby przestał używać Twittera. Minister Bildt zignorował ten wniosek i ja też uważam, że ci, co go głoszą, ignorują nowoczesność – oświadczył podczas dzisiejszej konferencji prasowej Radosław Sikorski i dodał, że polska “dyplomacja pod jego kierownictwem nowoczesności ignorować nie będzie”.
Jak podkreślał minister spraw zagranicznych, dziś narzędzia szybkiej komunikacji to podstawa skutecznej polityki, w tym dyplomacji. Dzisiejsza dyplomacja bowiem, to już nie “XIX-wieczna magia, gdzie starsi panowie z tajemniczymi minami za kilkoma kotarami palili cygara”. W obecnych czasach dyplomacja musi mieć charakter publiczny i z tego właśnie powodu już 138 polskich ambasad, konsulatów i instytutów publikuje informacje na Twitterze.
-“ Dzięki serwisowi, z którego w Polsce korzysta 1,3 mln osób miesięcznie, łatwiej jest kształtować wizerunek Polski w mediach światowych, ponieważ światowe serwisy cytują nasze wpisy, moje wpisy na temat wyborów w Rosji, wizycie w Libii etc.To pokazuje skuteczność tego serwisu. Dlatego cieszę się, że już “ćwierkają” prawie wszystkie polskie placówki dyplomatyczne – dodał minister, który był jednym z pierwszych polskich polityków piszących tweety, czytane obecnie już przez ponad 45 tysięcy tzw.“obserwujących”.

AK