Wersja Polska English version

“Rosyjska agresja wojskowa nie może przekroczyć granicy obszaru NATO” – mówi Radosław Sikorski w wywiadzie dla CNN.

Former Polish FM @sikorskiradek says Russian threat to Poland justifies the increase in US troops in the country. 📻 https://t.co/2YoSFQtklu

A jeszcze przed chwilą słyszeliśmy, że TK nie może kwestionować uchwał Sejmu. Totalny cynizm i bandyterka.

San Escobar – Waszczykowski odkrył nowy kraj, internet oszalał https://t.co/0KrBSUBrM2

Ale przynajmniej zwolennicy wycofania RP z konwencji antyprzemocowej będą w stanie udowodnić, że idziemy z duchem (średniowiecznego) czasu.

-“Przede wszystkim trudno jest dokładnie określić czyjeś zamiary. Możemy natomiast skupić się na rezultatach czyichś działań”- zaznaczył były szef polskiej dyplomacji zapytany o ocenę polityki prowadzonej przez Władimira Putina.
-“Prezydent Putin powinien zrozumieć, że jakakolwiek dalsza agresja na Ukrainie oznaczać będzie przedłużający się konflikt zbrojny, którego on nie będzie w stanie wygrać (…). Czas nie działa na jego korzyść, ponieważ Ukraina podjęła proces reform, a konflikt na wschodzie Ukrainy stanowi zbyt duży koszt dla Rosji. Dopiero wówczas, gdy rosyjski prezydent to zrozumie, będziemy mogli podjąć rozmowy na temat porozumienia i wycofania się z okupacji terytorium Ukrainy. Najlepiej byłoby, gdyby w tych negocjacjach uczestniczyła Unia Europejska oraz Stany Zjednoczone, i aby rozmowy objęły wszystkie zamrożone konflikty na peryferiach dawnego ZSRR – Naddniestrze, Kaukaz oraz kilka innych regionów”- podkreślił Radosław Sikorski.

Więcej: cnn.com