Wersja Polska English version

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził bydgoskie zakłady PESA S.A.

Unable to load Tweets

W ostatnim dniu kampanii wyborczej prezydent RP Bronisław Komorski gościł w przedsiębiorstwie Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A., gdzie spotkał się z zarządem firmy i załogą.
Bronisławowi Komorowskiemu towarzyszył marszałek Sejmu Radosław Sikorski, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz europosłowie Tadeusz Zwiefka i Janusz Zemke. Gościom zaprezentowano najnowszy pociąg o nazwie DART.
– „Czasami w gorączce wyborczej niektórzy posuwają się tak daleko, żeby mówić o deindustralizacji kraju albo konieczności odbudowania ze zgliszcz polskiej gospodarki… Jeśli ktoś ma takie myśli, nie tylko wyborcze, niech przyjedzie tutaj do Bydgoszczy, do zakładów PESA i przekona się, co Polacy potrafili zrobić po zmianie reguł gry w obszarze gospodarczym. Tu, w Bydgoszczy, widać, że sobie potrafimy radzić, wykorzystując nowe szanse”- stwierdził prezydent Komorowski.
Bydgoska PESA, producent pojazdów szynowych, jako pierwsza w historii firma z Europy Środkowo-Wschodniej zdobyła nagrodę ekonomiczną Financial Times.