Wersja Polska English version

Komentarze polityków

Unable to load Tweets

Nie milkną dyskusje na temat decyzji Radosława Sikorskiego. W poniedziałek, 20 lipca br. polityk poinformował, że nie weźmie udziału w nadchodzących wyborach do parlamentu.
Oto niektóre z opinii polityków i komentatorów:

Ewa Kopacz: “Decyzja mnie zaskoczyła. W polityce nigdy nie mówi się nigdy, mam nadzieję, że zatęskni za polityką. Oceniam go bardzo wysoko jako szefa MSZ. To duża strata dla polskiej polityki, ale szanuję jego decyzję.”

Małgorzata Kidawa-Błońska: “Żałuję, że Radosław Sikorski nie będzie kandydował”.

Tomasz Siemoniak: “Byłem zdziwiony jego decyzją o niekandydowaniu. To jego osobista decyzja. Zrobił dużo dobrego dla Polski, będzie go brakowało. Dla PO to strata”.

Joanna Mucha: “Żałuję. Uważam, że jest dobrym politykiem, który bardzo mocno został obciążony. Obserwowałam jego ruchy jako marszałka. To osoba niezwykle sprawna w politycznym zarządzaniu|”.

Sławomir Neumann: “Nikt nie wyrzucał Radka z PO. Jest wiceszefem PO. To jest jego decyzja. Zderzył się z hejtem, jaki dostał za ośmiorniczki, które w Lidlu kosztują 20 złotych.”

Borys Budka: “Pan poseł Radosław Sikorski spojrzał na to tak, że skoro robi się taką nagonkę, skoro polityka go nie chce, to może trzeba odejść z polityki. Podejmując taką decyzję, pokazuje, że jest patriotą, zależy mu na dobru kraju, a mniej myśli o sobie”.

Andrzej Halicki: “Podjął decyzję w konsekwencji różnych zdarzeń i była ona zaskoczeniem. Szkoda, że Radosław Sikorski tę decyzję ogłosił w taki sposób, ale ma do tego pełne prawo”.

Michał Kamiński: “To jest człowiek absolutnie nietuzinkowy. To niedobrze świadczy o polskiej polityce, że tacy ludzie muszą z niej odchodzić(…) To był człowiek, który swoim talentem tak wielu ludziom przeszkadzał, tak wielu ludzi miało świadomość, że nie dorasta mu do pięt, że go zaszczuwali”.

Janusz Palikot: “Czy Sikorski coś ukradł, zrobił coś niegodziwego? Nie wierzę, że to kwestia wizerunku, to rozgrywki wewnętrzne. To niezrozumiała, niedobra decyzja”.

Roman Giertych: “Kompromitacja prokuratury pod wodzą Andrzeja Seremeta prowadzi do tego, że Polska traci takich ludzi jak Rostowski, jak Sikorski, bo nie potrafi bronić pokrzywdzonych”.

Tomasz Lenz: “Mamy prawo uszanować decyzję Radka Sikorskiego. On był jako minister spraw zagranicznych, jako marszałek, taką tarczą Platformy, brał na siebie bardzo często razy, którzy zadawali mu politycy PiS. Wiemy, że był osobiście znienawidzony przez prezesa Kaczyńskiego, który wysyłał janczarów pisowskich na front walki z Sikorskim. Że Sikorski był na liście osób, które Kaczyński postanowił niszczyć. Nie dziwię się, że Radek Sikorski w tej szalonej polskiej polityce postanowił zrobić sobie przerwę”.

Sławomir Nitras: “Dorobek Radosława Sikorskiego jest gigantyczny. Podniósł polską dyplomację na wyższy poziom. To strata dla polskiej polityki”.

Rafał Trzaskowski: “Kiedy myślę o Radosławie Sikorskim i z jednej strony ważę jego dorobek i błędy, które poczynił, to przewaga pozytywów jest kolosalna. Szkoda, że cena za bycie osobą publiczną w Polsce jest tak duża.(…) Pozbywamy się jednego z najbardziej wartościowych ludzi polskiej polityki. Czy nasz kraj na to stać?”